Biobedýnky

Bedýnky jsou specifický způsob prodeje bio ovoce a bio zeleniny. Bedýnky obsahují více druhů různé zeleniny i ovoce (v červnu a červenci např. salát, ředkvičky, cibulku, mrkev, červenou řepu, špenát, kedlubny, později brambory, cukety, hrušky, okurky, rajčata, fazolové lusky, dýně, papriky atd.) a svazek bylinek (máta, meduňka, pažitka, tymián...). Skladba bedýnky se v průběhu sezóny mění, jak dozrávají další druhy zeleniny a ovoce.
Babybedýnky jsou svou skladbou vhodné pro přípravu kojeneckých a dětských pokrmů. V naší nabídce bývají zpravidla od srpna.


Biofarma Dvůr Vyšínek pokračuje v zavedeném prodeji předplacených biobedýnek odběratelským skupinám formu KPZ. Organizaci KPZ skupin a pěstování biozeleniny v roce 2019 zajistí rodina Šodkova. Proto hledáme nově odběratele, koordinátory a odběrná místa. Základní informace pro organizaci bedýnkové sezony 2019 jsou následující:

Závozy začínají na přelomu května a června a končí v polovině prosince.
Předplácí se 14 bedýnek s dodáním 1x za 14 dní.
Cena jedné bedýnky je 370 Kč včetně dopravy.
Hmotnost bedýnky je cca 5 kg (na jaře o něco méně; na podzim více). Určující veličinou je spíše objem, než váha.
Pro předplatitele bedýnek možnost přednostního odběru vajec z domácího chovu po celou sezonu.
Optimální velikost odběratelské skupiny je 10 až 20 členů.
Předplatné se platí do konce dubna, platbu je možné i rozdělit.

Případné další dotazy rádi zodpovíme telefonicky (tel.: 778 168 484 - Natali Šodková) či při osobním setkání na biofarmě.

Bedýnka